Strony www dla deweloperów na przykładzie Alcoba Development.

Strony www dla deweloperów - przykładowa realizacja

Strona www dla dewelopera – wprowadzenie

Ostatnio miałem przyjemność tworzyć stronę www dla dewelopera Alcoba Development. Deweloper posiadał w portfolio już jedną inwestycję, a obecnie jest w trakcie realizacji kolejnej. Był to bardzo dobry moment, aby zaprezentować się szerszemu gronu odbiorców i zacząć budować wizerunek marki. Do tego niezbędne było stworzenie całej identyfikacji wizualnej, nazwy oraz strony internetowej. W tym wpisie dowiesz się, jak przebiegał cały proces tworzenia strony www oraz wszystkich materiałów identyfikacji.

Nazwa oraz logo dla dewelopera

Współpracę rozpoczęliśmy od wyboru odpowiedniej nazwy. Staraliśmy się, aby nazwa była krótka i łatwa do zapamiętania, a jednocześnie była spójna z grupą docelową. Wybór padł na Alcoba, co w języku hiszpańskim oznacza sypialnię. Logo zostało stworzone tak, aby nawiązywało do nowoczesności, a kolor zielony wskazuje na ekologię, na którą firma zwraca szczególną uwagę.

Wizualizacje dla inwestycji deweloperskiej

Wraz z premierą strony www, deweloper rozpoczął sprzedaż nieruchomości na Osiedlu Uroczym w Kiełpinie. Razem z Bartłomiejem, z którym ostatnio współpracuję, stworzyliśmy wizualizacje dla inwestycji Osiedle Urocze. Wizualizacje przedstawiają dwa domy jednorodzinne dwulokalowe niedaleko Kartuz. Jeżeli potrzebujesz wizualizacji dla swojej inwestycji, zarówno tych klasycznych, jak i interaktywnych, skontaktuj się ze mną, a bardzo chętnie Ci doradzę.

Wizualizacje dla inwestycji deweloperskiej Wizualizacje dla inwestycji deweloperskiej

Strona internetowa dla dewelopera

Proces tworzenia strony internetowej rozpoczął się od projektu graficznego strony. Dzięki temu klient już na początku wiedział, jak będzie wyglądać jego strona www. Kolejnym etapem było stworzenie strony www według projektu graficznego. Strona działa w oparciu o CMS WordPress, który jest najpopularniejszym tego typu systemem na świecie. Co więcej, na stronie znajduje się lista lokali, która deweloper może zarządzać w bardzo prosty sposób, jeżeli przykładowo chce zmienić status nieruchomości na sprzedany.

Materiały graficzne dla dewelopera

Na koniec współpracy wraz z grafikiem przygotowaliśmy projekt teczki dla inwestycji Osiedle Urocze oraz projekty wizytówek. Całość wykonana spójnie z wybraną wcześniej kolorystyką. Wszystkie kolory, czcionki i logo, znalazły się w księdze znaku. Księga ta ułatwia tworzenie kolejnych materiałów, które będą spójne z dotychczasowymi.

Podsumowanie

Każdy deweloper powinien zadbać o wizerunek marki już na początku swojej działalności. Zwróci się to w przyszłości, kiedy marka ta stanie się rozpoznawalna w danym regionie lub w całej Polsce. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź zakładkę z ofertą specjalnie dla deweloperów. Zobacz również moje portfolio oraz poznaj proces tworzenia stron www.

Kontakt do Bartłomieja: init.art0@gmail.com
Kontakt do Alcoba Development: kontakt@alcoba.pl

 

Michał Stachowiak

Michał Stachowiak

Pasja do projektowania i tworzenia stron www zrodziła się u mnie na studiach. Obecnie prowadzę agencję Netby.pl, która pomaga przenosić biznesy do internetu.

Spodobał Ci się ten wpis? Udostępnij go!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Michał Stachowiak

Zajmuję się projektowaniem i tworzeniem stron www. Uwielbiam tworzyć estetyczne, nowoczesne projekty. Z wielką przyjemnością pomogę Ci stworzyć stronę, która wyróżni Twoją firmę na rynku.